Kripto Borsası Şikayet

Kripto Borsası Şikayet

Kasım 18, 2021 Kapalı Yazar: admin

Gram altın Kripto Borsası fiyatları an itibari ile 413 TL seviyelerinde. Altının ons fiyatı 1813 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Tera Yatırım Ekonomisti olan Erkan, altın fiyatları üzerinde meydana gelen gelişmeleri değerlendirdi.

Kripto Borsası
Kripto Borsası

Gram altın fiyatının dolar kurunda meydana gelen artışı düşüş eğiliminin etkisi ile 407 lira seviyelerine kadar gerilemiştir. 6 ayın en düşük seviyelerine gerileyen altın, yeni haftaya ise 411 lira seviyesinde başladı. Altının gram fiyatına bakıldığında gün içerisinde en düşük ipto Borsası 409.98 lira seviyesine indiğini ifade etmek mümkündür.  Altının gram fiyatı saat 13.20 itibarıyla yüzde 0.57 oranında yükselişle 413.23 lira seviyesinde hareket etti. Aynı dakikalarda çeyrek altın 668 lira, Cumhuriyet altını da 2 bin 749 liradan satılıyor. Altının ons  fiyatı gün içerisinde en yüksek 1818 dolar seviyesini, en düşük ise 1807 dolar seviyesini görürken; şu dakikalarda ise yüzde 0.14 oranında yükselişle 1813 dolardan işlem gördü.

Kripto Borsası Hareketlenme Yok

Altın, güçlü dolar ve artan getirileri ile birlikte teknik kırılma eşiğine ulaştıktan hemen sonra teşvik beklentilerinden destek elde ederek toparlanma çabası içerisine girmiştir. Buna karşılık olarak altının hareketi ise hale yetersiz seviyelerdedir.

Altının Hareketsizliği Devam Ediyor

Bunların yanı sıra altın hareketinin yetersiz olması ise değerli metallerde ki hikaye ayrışmasının fiyatlara da etki ettiği ifade etmek gerekir. Özellikle gümüşe bakıldığında endüstriyel talep de meydana gelebilecek önemli bir avantajın ve artışın olacağından söz etmek gerekir.

Hazine Bakanı Yellen, güçlü bir mali paketin ABD’yi 2022’de tam istihdama döndüreceğini söyleyerek, mali genişlemeye büyük destek verdi; diğer taraftan böyle bir destek olmadan da toparlanmanın 2025’i bulacağını söyledi. 1,9 trilyon dolarlık paket, istihdamın büyük ölçüde Kripto Borsası yitirildiği KOBİ’lere destek ve ekonomik katmanlar arasındaki bozulmanın düzeltilerek, ekonomide talep yaratılabilmesi açısından sinyaller önemli bir noktada duruyor. Altında, değerli metal fiyat hareketleri eğilimi ve Fed’in ek varlık alım potansiyeli nedeniyle düşüş potansiyeli görece sınırlı olabilir. Güncel harekette ise, güçlenen dolar ve artan Hazine tahvil faizlerinin etkisini izliyoruz.  Altında ki hareketlenmenin nasıl ilerleyeceğini ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kripto Borsası Dolar Dengeli!

Büyük bir ABD koronavirüs yardım yardımının daha güçlü bir dolardan daha ağır bastığı ve boğanın enflasyon koruması olarak cazibesini artırdığı için, Pazartesi günü altın fiyatları 1-1 / 2 ayın en düşük seviyesine düştükten sonra sabitlendi. Spot altın, seansta 2 Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesine 1.809.90 dolardan düştükten sonra 0349 GMT’ye kadar ons başına 1.826.79 dolarda sabit kaldı. Kripto Borsası ABD altın vadeli işlemleri % 0,2 oranında azalarak 1.826,60 dolara geriledi. Axi’nin küresel piyasa stratejisti Stephen Innes, “ABD dolarının mevcut gidişatı, daha güçlü bir dolara doğru fark edilebilir bir pivot olmaktan ziyade güvenli limanla daha fazla ilgisi olduğundan, altın piyasası bu seviyelerde nispeten desteklenmeye devam ediyor” dedi.

Seansın başlarında, ABD doları rakip para birimleri karşısında dört haftalık zirveye yakın bir seviyede kaldı ve altını diğer para Kripto Borsası birimleri için pahalı hale getirdi. Innes, “ABD teşviki (planı) oldukça büyük, yaklaşık 1.9 trilyon veya 1.5 trilyon alacağız ve her iki senaryo da altın için iyi,” dedi.

Ekonomiyi Canlandırmak İçin Teşvik Paketi

ABD Başkanı seçilen Joe Biden, geçen hafta ekonomiyi canlandırmak için 1,9 trilyon dolarlık bir teşvik paketi önerisini açıkladı ve görevdeki ilk 100 gününde 100 milyon COVID-19 aşısı istediğini söyledi. Altın, muhtemelen büyük teşvikten dolayı Kripto Borsası enflasyona ve para biriminin değer kaybetmesine karşı bir koruma olarak kabul edilir. Phillip Futures bir notta, “ABD doları ve getirileri, değerli metaller yerine yeni güvenli limanlar olabilir ve kısa vadede fiyatları etkileyebilir,” dedi. “ABD dolarının uzun vadede yapısal olarak zayıf kalması beklendiğinden, piyasa görüşümüz uzun vadede yükseliş eğiliminde.”

  Kripto Borsası Diğer değerli metaller arasında gümüş % 0.3 artışla 24.81 dolara yükseldi. Platin % 0,5 artışla 1.078,59 dolara yükselirken, paladyum% 0,1 artışla 2.385,29 dolara yükseldi.

Dolar ve altının ilerleyen günlerde yükselişe mi yoksa düşüşe mi geçeceği ile ilgili net bir bilgi olmamakla beraber pek çok piyasa araştırmacısının Kripto Borsası tahminlerinin birbirinden farklı olduğunu ifade etmek gerekir. Dolar ve altının nasıl bir değişikliğe uğrayacağını ise ilerleyen günlerde göreceğiz.