Kripto Para Çekim Sorunu

Kripto Para Çekim Sorunu

Kasım 18, 2021 Kapalı Yazar: admin

Kripto Para Senato 2.tur seçimlerinde Demokrat yandaşlarının zaferi ile birlikte teşvik tedbirlerine daire umutlarında artmasından dolayı Amerika Birleşik Devletleri Hazine getirilerinde yükselişe geçerken Perşembe günü Asya’da altın önemli bir değer kazanmıştır. Altın vadeli işlemleri %0.55 artış ile 1.919.15 dolardan alınırken 1900 doların üzerinden işlem gördüğünü ifade etmek gerekir. OANDA kıdemli analisti olan Jeffrey Halley, CNBC’ye yapmış olduğu açıklama da “Georgia’da Demokratların Senato zaferinin ardından 10 yıllık tahvil verimlerinde yaşanan artış, altını düşürdü. Çünkü altın, getiri yörüngesine karşı olağanüstü bir şekilde hassasiyete sahip” ifadelerini kullandı.

Kripto Para
Kripto Para

Çarşamba günü 10 senelik Hazine verimi Mart ayından bu yana ilk %1 seviyesinin üzerine çıkarak gücünü korumaya devam etti. Bu durumda altının tutmanın da fırsat Kripto Para maliyeti artırdığını söyleyebiliriz. Ancak genel olarak altın ile ters yönde ilerleyen dolardan beklenen düşüş altına destek verecektir. Perşembe günü yani dün Amerikan doları düşük seviyeden işlem görmüştür.

Kripto Para Altına Teşvik Umutları Yükselişte

Analist Halley “2021 boyunca dolar değer kaybetmeye devam edecek, ABD verimleri bu noktadan biraz daha yükseğe çıkabilir ancak çok yükseğe doğru gitmeyecek. Bu çevrede altın kazanmalı” sözlerini de ifadesine ekledi.

Ggeorgia’da Jon Ossoff ve Raphael Warnock’un zaferi altın fiyatlarını destekledi. Demokrat ikili, Cumhuriyetçi rakipleri David Perdue ve Kripto Para Kelly Loeffler karşısında zafer ilan ettikten sonra Senato’ya ilerleyecek. Seçim soncunun Demokratların Senato’da kontrolü ele almasını sağlaması ile seçilmiş Başkan Joe Biden, 20 Ocak’tan itibaren kendi ajandasını izleme konusunda daha rahat olacak. Ancak Başkan Donald Trump’ın destekçilerinin yaptığı protestolar, endişeleri kısa süreliğine artırdı. Milletvekilleri ise toplantıya devam ederek Biden’i resmi olarak Başkan olarak onayladı. Bunun yanı sıra Fed, Çarşamba günü Aralık toplantısının tutanaklarını Cuma günü itibari ile yayınladı. Toplantıdan yayınlanan notlara göre merkez bankası, tahvil alım programını değiştirmeden bırakma kararında neredeyse oybirliği halindeydi.

Doların ve sarı metal olan altının ilerleyen günlerde hangi seviyelere ilerleyeceği ya da gerileyeceği ise önemli bir merak konusu haline gelmiştir. İlerleyen günlerde nasıl bir yükseliş ya da düşüş olacağını ise bekleyip göreceğiz.

Altının 1 Yılı Nasıl Geçti?

Altının fiyatı, 2020 Kripto Para yılını % 85 gibi etkileyici bir kazanma oranıyla tamamladı. Sürekli inişte ve çıkışta olan altın 2020 yılını son derece hareketli geçirdi. Peki, altının bir yılı yani 2020 yılı nasıl geçti? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Ocak

ABD ile İran arasında tırmanan gerginlik nedeniyle yedi yılın en yüksek şikayet Kripto Borsası Şikayet seviyesine kadar ticaret yapıyor. Paladyum fiyatları küresel arz açıklarında iki hafta gibi kısa bir sürede % 25 arttı.

Şubat

Altın, sığınak talebi üzerine ve 10 yıllık Hazine’nin getirisi düşerken 1600 $ ‘ın üzerine çıktı. Gümüş Enstitüsü, yatırımcıları gümüş ve diğer değerli metallerin net alıcıları olarak kalmaya çağırıyor.

Mart

S&P 500 ayı piyasası bölgesine düşerken ve Federal Rezerv faiz oranlarını neredeyse sıfıra düşürürken altın fiyatları 1700 doları aştı.

Nisan

Group of Seven ülkelerindeki merkez bankalarının yaklaşık 1.4 trilyon dolarlık finansal varlık satın aldığı bildirildi. Küresel altın destekli ETF’lerde yönetim altındaki varlıklar yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

Mayıs

İki yıllık Hazine getirisi, federal fon vadeli işlem piyasası fiyatları 2021’in başlarında negatif faiz oranlarıyla değerli metalleri desteklediği için rekor düşük seviyeye geriledi.

Haziran

Değerli metaller, 2020’nin ilk yarısında en iyi performans gösteren sabit varlıktır; kripto rehberi altın% 17’den fazla, gümüş% 2 arttı.

Temmuz

Altın, 14 günlük nispi güç endeksi (RSI), Eylül 1999’dan bu yana en yüksek okuma olan 97,5’i aşarak abartılı görünmeye başladı.

Ağustos

Altın destekli ETF’ler ABD dışındaki herhangi bir ülkeden daha fazla külçe tuttuğunu bildirirken, altın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2070 $ ‘a ulaştı.

Eylül

Sarı metal Mart ayından bu yana en kötü haftasını kaydederek düzeltti. Yatırımcılar, düşük fiyatlardan yararlanarak, 2020’de en çok altın destekli ETF’lere tek bir günde 1,2 milyon ons ekliyor.

Ekim

Fiziksel altınla desteklenen ETF’ler, art arda 10. girişlerini kaydeden 111.05 milyon onsluk yeni rekor bir miktara tırmandı. Şimdiye kadar ilk kez, bu tür fonlar tek bir yılda bu noktada 1.000 tondan fazla altın çekiyor.

Kasım

Altın madenciliği hisse senetleri Kripto Para nakit akış makinesi haline geldi. Franco ve Royal Gold dahil olmak üzere altın telif şirketleri üçüncü çeyrekte rekor gelir bildirdi.

Aralık

Gümüş % 48 artışla yılın en iyi emtiası olurken, altın% 25 artışla 2010’dan bu yana en iyi yılını kaydetti. Diğer değerli metallere gelince, paladyum yılı %26, platin% 11 Kripto Para ile tamamlıyor.